پایگاه گسترش دانش و آگاهی

نادیت-10 درمان طبیعی برای مگس پران چشم

hamed حامد نجاران
10 درمان طبیعی برای مگس پران چشم

مگس پران چشم لکه های باقی مانده در مایع زجاجیه است که معمولا خط دید فرد را دنبال می کند. این عارضه با پیشرفت سن شیوع بیشتری پیدا می کند.این چند درمان های طبیعی برای مگس پران چشم است.

10 درمان طبیعی برای مگس پران چشم:
مگس پران چشم لکه های باقی مانده در مایع زجاجیه است که معمولا خط دید فرد را دنبال می کند. این عارضه با پیشرفت سن شیوع بیشتری پیدا می کند.این چند درمان های طبیعی برای مگس پران  چشم است.
 
بهترین درمان طبیعی برای مگس پران چشم:
 
استراحت:
پس از یک دوره طولانی از زور زدن چشم، استراحت کنید. چشمانتان را ببندید و عضلات خود را ریلکس کنید. سعی کنید بر روی یک خاطره خوشایند تمرکز کنید.استراحت و آرامش بهترین راه برای جلوگیری از مگس پران چشم است.

مگس پران چشم
 
ماساژ:
چشمان خود را ببندید و یک پارچه را در آب گرم خیس کنید و روی چشمان خود قرار دهید.گیجگاه خود را به آرامی ماساژ دهید و این تمرین را به صورت منظم تکرار کنید.این کار می تواند استرس را کاهش دهد و همچنین می تواند اجسام شناور(مگس پران)را محدود نماید.
شما همچنین می توانید کف دو دست خود را به هم مالش دهید و آنها را به آرامی روی چشمان خود بگذارید.گرمای طبیعی کف دست شمابسیار آرامشبخش و کاهنده استرس است.

ماساژ چشم

ورزش چشم و تمرکز کردن:
چشمانتان را با حرکت دادن آنها در جهت عقربه های ساعت(به صورت دایره ای)و سپس در جهت خلاف عقربه های ساعت ورزش دهید.این ورزش را ده بار در روز تکرار کنید و این روش را برای رسیدن به نتایج بهتر روزانه دنبال کنید.ورزش موثر دیگر گذاشتن یک شی مانند یک نی یا یک مداد در هر دو دست است.به طوری که ایتدا به شی موجود در یک دست نگاه کرده و سپس به آرامی به شی دیگر نگاه کنید.فاصله اشیا تا چشم شما باید شش اینچ باشد. . این تمرین را 10 بار به طور منظم تکرار کنید. این نیزمیتواند به از بین بردن مگس پران چشم کمک کند. شما همچنین می توانید پس از مشاوره با یک مربییوگا، یوگا تمرین کنید.


 
سبک زندگی خود را تغییر دهید:
محدود کردن استفاده از کامپیوتر و مشاهده تلویزیون می تواندیک راه طولانی برای جلوگیری یا کاهش مگس پران چشم باشد.


 
زغال اخته:
زغال اخته می تواند به صورت تازه خورده شود و یا به صورت آب میوه یا مربا مصرف شود.زغال اخته دارای سطح بالایی از آنتی اکسیدان است که بافت شبکیه را تقویت کرده و از اجسام شناور چشم جلوگیری می کند.رنگدانه آبی انتوسیانین موجود در زغال اخته  به اقزایش عملکرد بینایی کمک می کند.آب:
مگس پران چشم ممکن است در نتیجه تجمع مواد سمی در بدن باشد، که با پیشرفت سن افزایش می یابد. بنابراین، نوشیدن مقدار زیادی آب به شستشوی این سموم کمک می کند. برخی از افراد نیز توصیه می کنند که از مصرف محصولات حاوی سدیم بیش از حد پرهیز شود.نگاهی به مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان ها:
آنتی اکسیدان ها باعث افزایش دید از طریق تقویت بافت شبکیه و بهبود گردش خون چشم می شود. مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان ها مانند پرتقال، توت فرنگی، کیوی، سبزیجات دارای برگ سبز روشن می باشد.چای سبز نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان می باشد.


 
محصولات غنی از تورین:
تورین در حفظ دید مناسب بسیار مفید است. تورین در غلظت های بالا در گوشت و مواد غذایی دریایی مانند میگو و صدف اسکالوپ پیدا شده است.


 
مصرف محصولات غنی از امگا 3:
ماهی، جوانه گندم و گردو سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند و برای از بین بردن علائم مگس پران چشم شناخته شده اند.
 


قطره های استخراج شده از میوه و سبزی:(قطره متیل سولفونیل متان)
قطره متیل سولفونیل متان می تواند استفاده شود.این قطره از میوه ها و سبزیجات خاص استخراج می شود و به طور طبیعی در غده آدرنال(فوق کلیه) سنتز می شود و به عنوان ماده ای برای بهبود دید شناخته شده است.علاوه بر این، یک سبک زندگی سالم شامل یک رژیم غذایی متعادل، آب کافی، خواب کافی، ترک سیگار و الکل می تواند از مگس پران چشم جوگیری کند یا آن را کاهش دهند.
 
درمان طبیعی مگس پران درمان مگس پران پزشکی و سلامت