پایگاه گسترش دانش و آگاهی

نادیت-روش ارسال مقاله در نادیت Nadit Article Sharing Approach

روش ارسال مقاله در نادیت

در این مبحث با روش ارسال و به اشتراک گذاری مقالات رایگان و غیر رایگان در پایگاه اینترنتی نادیت آشنا خواهید شد.

از جمله سرویس هایی که پایگاه اینترنتی نادیت در اختیار کاربران خود قرار داده است، امکان ارسال و به اشتراک گذاری مقالات کاربری است.
کاربران گرامی نادیت می توانند مقالات مفید و کاربردی در زمینه های مختلف را از طریق نادیت به صورت رایگان یا غیر رایگان در فضای مجازی منتشر نمایند و ضمن سهیم شدن در اعتلای دانش و آگاهی و ارتقاء سطح کمی و کیفی مقالات نادیت به کسب امتیاز بپردازند و امتیازات کسب شده را با ارتقاء سطح کاربری جهت ارسال پیامک و تخفیف در خرید ها و سفارشات ترجمه استفاده نمایند.
بدیهی است محتوای مقالات ارسالی باید با مفاد قانون مصادیق محتوای مجرمانه و شرایط مقالات ارسالی در پایگاه اینترنتی نادیت تطابق کامل داشته باشند.

پیش نیاز ارسال مقاله در پایگاه اینترنتی نادیت:
به منظور
 • حفظ حقوق مالکیت معنوی مقالات شما
 • آشنایی کاربران با نویسندگان مقالات
 • دریافت درآمدهای حاصل از فروش مقالات
 • برقراری پل ارتباطی مستمر بین نادیت ، نویسندگان و کاربران
 • دریافت خبرنامه های تخصصی ایملی و پیامکی
 • پیوستن به هیئت تخصصی تحریریه نادیت
 • عدم انتشار مقالات اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث
 • آشنایی با قوانین و شرایط ارسال مقاله
 لازم است موارد مشروح در جدول ذیل قبل از ارسال مقاله  توسط کاربران علاقه مند به ارسال مقاله انجام شود.
 
مراحل ارسال مقاله در پایگاه اینترنتی نادیت:
1- ورود به حساب کاربری با استفاده از نام کاربری و رمز ورود به سایت نادیت
2- ورود به بخش مدیریت حساب کاربری از طریق پانل کاربری موجود در بالای کلیه صفحات 

پانل کاربری پایگاه اینترنتی نادیت

3- ورد به صفحه ارسال مقاله از منوی جانبی مدیریت حساب کاربری
 
 مدیریت حساب کاربری نادیت

4- تکمیل فیلدهای مرتبط با مقاله ارسالی:
جنب فیلدهای الزامی علامت * وجود دارد و جنب فیلدهایی که نیاز به راهنمایی جهت تکمیل دارند، علامت ؟ درج شده است که با کلیک روی آن، توضیحات مربوط به روش تکمیل فیلد نمایش داده می شود.
در ادامه به شرح  فیلدهای مرتبط باارسال مقاله می پردازیم.

ارسال مقاله در نادیت
 
الف) زبان محتوای مقاله: زبان غالب در محتوای مقاله توسط این فیلد مشخص می شود. ممکن است در یک مقاله و در بخش های مختلف آن از زبان های گوناگونی استفاده شود، لیکن آنچه در این قسمت انتخاب می شود، زبانی است که مقاله برای مخاطبینی با آن زبان نوشته شده است.
 
ب)عنوان مقاله: عنوان اصلی مقاله حداکثر در 200 کاراکتر به صورتی که واضح، جامع، رسا، بدون ابهام و بیانگر محتوای اصلی مقاله باشد توسط این فیلد مشخص می شود.
 
ج)عنوان لاتین مقاله:(اختیاری) در صورتی که مقاله دارای عنوان لاتین باشد، این عنوان توسط فیلد مذکور مشخص می شود. درج عنوان لاتین در راستای افزایش ضریب جستجو و یافتن مقاله و اطلاع رسانی دقیق موثر است.
د) تصویر شاخص:(اختیاری) تصویری متناسب با محتوای مقاله  با ابعاد 450 پیکسل عرض در 340 پیکسل ارتفاع و حداکثر حجم 50 کیلوبایت از فرمت های رایج تصویری مانند jpg  به عنوان تصویر شاخص مقاله  در صفحه اصلی سایت، پانل های صفحه مقالات، صفحه نمایش مقاله و کلیه مکان هایی که مقاله در دسترس می باشد، در این بخش بارگذاری می شود.
 • روش تغییر ابعاد تصویر و آماده سازی برای آپلود در وب توسط فتوشاپ
ه)چکیده مقاله: خلاصه ای کوتاه، مختصر و مفید از مقاله بگونه ای که مشتمل بر محتوا و مباحث کلیدی مقاله باشد توسط این فیلد مشخص می شود.
 
و)محتوای اصلی مقاله:
 • تعداد صفحه فارسی، تعداد صفحه انگلیسی،نام نویسنده، نام ناشر،نام مجله، سال انتشار و نوع فایل های ضمیمه را در ویرایشگر این بخش درج نمایید.
 • (اختیاری) علاوه بر آپلود فایل های مقاله، می توانید محتوای مقاله را به صورت کامل در ویرایشگراین بخش کپی نمایید تا به صورت یک صفحه HTML در وب در دسترس باشد.از ابزارهای این ویرایشگر می توان جهت ویرایش محتوای مقاله استفاده کرد.
1- مقالات رایگان: اگر مقاله ارسالی رایگان است، محتوای درج شده در ویرایشگر این بخش، بدون محدودیت و به صورت رایگان در دسترس کلیه کاربران قرار داده خواهد شد.
2- مقالات غیر رایگان: اگر بارگذار مقاله، مالک، مولف و صاحب نشر آن بوده و در قبال هر نوع ادعایی مبنی بر حقوق مالکیت معنوی مقاله پاسخگو باشد و تمایل داشته باشد مقاله خود  را در قبال دریافت هزینه در اختیار کاربران قرار دهد، محتوای درج شده در ویرایشگر این قسمت زمانی در اختیار کاربران قرار می گیرد که هزینه مقاله را پرداخت کرده باشند. تا زمانی که کاربر، هزینه مقاله را پرداخت نکرده است، فقط به اطلاعات درج شده در ویرایشگر پیش نمایش دسترسی دارد و با مطالعه آنها، انگیزه خرید مقاله را پیدا می کند.
 
 • پیشنهاد می شود محتوای مقاله پس از آماده شدن، در محیط NotePad کپی و از آنجا در ویرایشگر زیر Paste شود تا اطلاعات اضافه قالب بندی از محتوا حذف گردد و در وب به درستی نمایش داده شود. پس از اینکار می توانید نسبت به تغییر رنگ عناوین، درج جداول، تصاویر و ... اقدام نمایید.
 •  به هیچ عنوان فونتی برای محتوای مقاله توسط ویرایشگر انتخاب نکنید. فونت مناسب به صورت خودکار در زمان نمایش در نظر گرفته می شود.
 •  محتوای غیر متنی نظیر تصاویر، ویدئوها و ... امکان آپلود در سرور نادیت را ندارند، لذا در صورت وجود چنین محتوایی در متن مقاله، فایل های مرتبط را در سروری دلخواه آپلود و سپس در ویرایشگر این قسمت درج نمایید. لازم به ذکر است، پس از تایید مقاله توسط واحد مقالات، کلیه محتوای غیر متنی موجود در متن مقاله، در سرور نادیت بارگذاری و محلی سازی خواهند شد.
 •  امکان آپلود ضمایم مقاله نظیر نسخه PDF ، نسخه Word ، تصاویر، ویدئو ها و سایر فایل های مرتبط به صورت فشرده در فیلد ضمائم مقاله وجود دارد.
لینک های مفید:
 • اصول نگارش مقاله
 • آشنایی کامل باابزارهای ویرایشگر
 • روش درج تصویر در ویرایشگر
 • روش درج ویدئو یا صوت در ویرایشگر
ز)کلمات کلیدی پارسی با جداساز , : کلمات کلیدی نقشی مهم و اساسی در ایندکس شدن مقاله در موتورهای جستجو دارند، لذا کلمات کلیدی که موید و مرتبط با محتوای اصلی و موضوع مقاله هستند را الزاما ًبه زبان پارسی در این فیلد درج نمایید. بین هر کلمه باید زبان صفحه کلید به انگلیسی تغییر داده شود و سپس کاراکتر کامای انگلیسی یعنی , درج و در ادامه کلمه بعدی ذکر گردد. پس از کلمه آخر، درج کاما , الزامی است.
-حداقل یک کلمه کلیدی و حداکثر 10 کلمه کلیدی مشتمل بر حروف و اعداد پارسی وارد کنید. طول کلمه کلیدی بین 2 و 20 کاراکتر است و انتهای آن علامت , قرار دارد.

ح)کلمات کلیدی لاتین با جداساز , : کلمات کلیدی نقشی مهم و اساسی در ایندکس شدن مقاله در موتورهای جستجو دارند، لذا کلمات کلیدی لاتین که موید و مرتبط با محتوای اصلی و موضوع مقاله هستند را الزاما ً به زبان انگلیسی در این فیلد درج نمایید. بین هر کلمه، کاراکتر کامای انگلیسی یعنی , درج و در ادامه کلمه بعدی ذکر گردد. پس از کلمه آخر، درج کاما , الزامی است.
-حداقل یک کلمه کلیدی و حداکثر 10 کلمه کلیدی مشتمل بر حروف و اعداد انگلیسی وارد کنید. طول کلمه کلیدی بین 2 و 20 کاراکتر است و انتهای آن علامت , قرار دارد.

ط)تگ ها با جدا ساز , : کلمات یا عبارات پارسی و لاتین که موید و مرتبط با محتوای اصلی و موضوع مقاله هستند را با جداساز کامای انگلیسی یعنی , در این فیلد درج نمایید.
تگ ها جهت دسته بندی مقالات و سهولت دسترسی به مقالات مرتبط با یک تگ  به کار می روند، بگونه ای که کاربر با کلیک روی یک تگ در صفحه نمایش مقاله یا تایپ عنوان  تگ در صفحه جستجوی برچسب ها، به کلیه مقالات دارای آن تگ دسترسی پیدا می کند.
-حداقل یک تگ و حداکثر 10 تگ مشتمل بر حروف و اعداد انگلیسی و پارسی وارد کنید. طول تگ بین 2 و 20 کاراکتر است و انتهای آن علامت , قرار دارد

ی)ضمایم مقاله: کلیه ضمایم مقاله، نظیر فایل های ورد، پی دی اف، تصویر، صوت، ویدئو، طراحی و ... را به صورت یک فایل زیپ در فرمت rar و حداکثر حجم 2 مگا بایت از طریق این فیلد بارگذاری نمایید.
-فایل ضمیمه شده از طریق کلید دانلود در صفحه نمایش مقاله  به صورت رایگان در مقالات رایگان یا پس از پرداخت هزینه مقاله در مقالات غیر رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

ک) لیست گروه های اصلی: با توجه به موضوع و محتوای مقاله، یک یا چند گروه اصلی را که مقاله در آن گروه ها دسته بندی می شود انتخاب نمایید. امکان گروهبندی مقاله در زیرگروه ها از طریق بخش ویرایش مقاله فراهم می باشد.

ل)نوع هزینه مقاله: اگر بارگذار مقاله، مالک، مولف و صاحب نشر آن باشد و در برابر هر نوع ادعایی مبنی بر حقوق مالکیت معنوی مقاله پاسخگو باشد، می تواند مقاله خود را در قبال دریافت مبلغی مشخص در اختیار دیگران قراردهد. در این صورت، نوع هزینه مقاله غیر رایگان انتخاب می شود تا ویرایشگر پیش نمایش مقاله برای مقالات غیر رایگان نمایش داده شود.

م)پیش نمایش مقاله برای مقالات غیر رایگان: تعداد صفحه فارسی، تعداد صفحه انگلیسی،نام نویسنده، نام ناشر،نام مجله، سال انتشار و نوع فایل های ضمیمه همراه با بخش ها و سرفصل های مهم و اصلی مقاله را در ویرایشگر این قسمت به صورت خوانا و در صورت لزوم همراه با تصویر ، جدول و ... درج کنید تا کاربران با مشاهده اطلاعاتی که شما در این ویرایشگر درج می کنید، آگاهی لازم را نسبت به محتوای مقاله کسب و جهت خرید مقاله انگیزه پیدا کنند.

ن)قیمت(به ریال) : قیمت مورد نظر برای مقاله را به ریال در این فیلد درج نمایید.

ص)تصویر امنیتی: حاصل جمع عبارت ریاضی نمایش داده شده در تصویر را در این فیلد درج نمایید تا مشخص شود شما یک روبات یا برنامه رایانه ای خودکار نیستید.

نکات مهم:
1- مقاله ارسالی پس از ازارسال موفق در لیست مقالات ارسالی نمایش داده می شود. اطلاعات کلی مقالات ارسالی کاربردر این بخش نمایش داده می شود.
ستون امکانات: عملیات ویرایش، حذف یا نمایش مقالات ارسالی توسط امکانات این بخش انجام می شود. تا قبل از تایید مقاله، ویرایش یا حذف مقاله به صورت مستقیم انجام می شود اما پس از تایید مقاله، ویرایش یا حذف، پس از تایید واحد مقالات روی مقاله اعمال می گردد. 
ستون وضعیت:  اطلاعات مرتبط با وضعیت تاییدی، فعالی، پیشنهادی بودن، محلی سازی شدن،ضمیمه، نوع هزینه، وضعیت هزینه،نوع دسترسی براساس نقش کاربری، نوع دسترسی بر اساس سطح کاربری، ویدئویی بودن در این بخش نمایش داده می شود.

2- همزمان با ارسال مقاله، فرآیند بررسی محتوای مقاله توسط واحد مقالات انجام می شود و عملیات زیر روی مقاله صورت می گیرد:
الف: اصلاحات نگارشی و محتوایی جهت تطابق با قوانین سایت و مفاد قانون مصادیق محتوای مجرمانه
ب: ویرایش فیلد ها جهت تکمیل صحیح و اصولی فیلد و تطابق با محتوای سایت
ج: دانلود محتوای موجود در متن مقاله و بارگذاری آنها در سرور نادیت جهت دسترسی دائمی.
د: تعیین و تایید قیمت مقاله با توجه به قیمت پیشنهادی کاربر برای مقالات غیر رایگان
ه: تعیین درصد سهم سایت بعنوان کارمزد از فروش مقاله
و: تعیین امتیاز مقاله با توجه به سطح کمی و کیفی محتوای مقاله، بروز بودن، جامعیت،رعایت قواعد نگارشی و ...
ز: تعیین سطح کاربری مجاز برای دسترسی به مقاله در صورت نیاز
ح: تعیین نقش های کاربری مجاز برای دسترسی به مقاله در صورت نیاز
و: تایید یا تغییر گروهبندی مقاله برای گروه های اصلی و زیرگروه ها
ز: تایید نهایی و فعالسازی مقاله: در این لحظه، مقاله در صفحه اصلی، صفحه مقالات و از طریق جستجو و برچسب در اختیار کاربران قرار می گیرد.
 
امتیازات ارسال مقاله:
1- پس از تایید مقاله کاربر، امتیاز ثابتی جهت پاسداشت زحمات کاربر به وی تقدیم می گردد.
2- در صدی از امتیاز اختصاص یافته به مقاله، به کاربر تقدیم می گردد.
3- در صورت خرید مقاله، درصدی از امتیاز مقاله به مالک و درصدی به خریدار تقدیم می گردد.

مباحث مالی مقاله:
1- کلیه فرآیندهای مرتبط با خرید مقالات، پردازش سفارشات، تخصیص مبالغ سهم کاربری و سایت، به صورت مکانیزه انجام شده و در هر مرحله پیام های متناسب به مالک و خریدار پیامک و ایمیل می گردد.
2- واریز ها به حساب کاربر به صورت ماهانه و در انتهای هر ماه انجام می شود.
3- لیست مقالات فروخته شده کاربر و جزئیات پرداخت هزینه به وی در بخش مقالات فروخته شده قابل مشاهده است.

شرایط حذف مقاله:
1- هر زمان مشخص شود مقاله ارسالی ناقض یکی از قوانین و شرایط ارسال مقاله یا مفاد قانون مصادیق محتوای مجرمانه می باشد، مقاله از دترس خارج می گردد.
2- هر زمان مشخص شود مقاله از نظر مالک حقوق معنوی آن منع انتشار در نادیت را دارد، مقاله از دسترس خارج می شود.
3- اگر مقاله ای به صورت غیر رایگان منتشر شود و مشخص گردد بارگذار مقاله، مالک حقوق معنوی آن نبوده است، ضمن از دسترس خارج شدن مقاله، کلیه عوابق حقوقی و کیفری آن متوجه بارگذار می باشد و وی ضامن تامین کلیه خسارات مادی و معنوی وارد شده به مالک اصلی و پایگاه اینترنتی نادیت می باشد.
نادیت نادیت